קלפים טיפוליים מעגלי שיח

קלפים טיפוליים מעגלי שיח נוצרו מתוך שנים של עבודה טיפולית ומטרתם להעשיר ולהעמיק את השיח הרגשי טיפולי.
הקלפים כוללים בתוכם סדרה של מסרים טיפוליים המתמקדים כל פעם באזורים אחרים של הנפש: הקוגניטיבי, הרגשי וההתנהגותי. מתוך מחשבה ששילוב שלושת התחומים הללו יסייע למטופל לצעוד לעבר שינוי ותחושות של הטבה והקלה.

קלפים

למי מיועדת ערכת הקלפים הטיפוליים מעגלי שיח?

הערכה מיועדת לאנשי חינוך וטיפול המעוניינים להניע ולהרחיב את השיח עם המטופל. הם מיועדים לעבודה פרטנית וקבוצתית. בנוסף, הם יכולים לשמש במסגרת טיפול זוגי ומשפחתי ובהדרכת צוותים מקצועיים.

לאילו מצבים מותאמת ערכת הקלפים הטיפוליים מעגלי שיח?

הערכה מותאמת לעבודה סביב משברים ומצבי לחץ, סביב פתרון קונפליקטים וסביב תכנים של שינוי והגשמה עצמית.

הקלפים מעוצבים כך שכל מי שבוחר קלף יכול למצוא בתוכו את הסיפור האישי שלו. אין בקלפים כל פרשנות של טוב ורע אלא הם מזמינים להרחבת אפשרויות ההתבוננות על המצב בו מתמקדים. הקלפים הטיפוליים מעגלי שיח מהווים מעין קרש קפיצה לשיחה מעמיקה ואישית על העולם הפנימי והרגשי ועל הקשיים הנלווים אליו.

המפגש ההשלכתי עם ציורי שמן עשירים ומסרים פתוחים מאפשר למטופל נקודת מבט חדשה על מצבו, מעצים את יכולת הביטוי הרגשי שלו, ומחזק בו את האפשרות לשפר את מערכות היחסים המשמעותיות בחייו.

Card5

כיצד עובדים עם ערכת הקלפים הטיפוליים מעגלי שיח?

לערכת הקלפים מצורפת חוברת הדרכה ובה מבחר מודלים לעבודה עם הקלפים. בנוסף, בערכה החדשה מצורפת סדרת סרטוני וידאו באורך של שלוש שעות (!) במסגרתם מפורטים מבחר גדול של שיטות ומודלים נוספים.

כל משתתף מוזמן לבחור קלף ולהתחבר לצד הויזואלי או המילולי שבו.מטרתם של הקלפים היא לעורר את השיח הרגשי ללא שיפוטיות ובכך לאפשר לכל אחד לנסח את האני מאמין האישי שלו, את הדרך הפרטית שלו בחיים.

מהי תרומת הקלפים לארגז הכלים של המטפל?

כל מטפל נתקל ברגעים בהם הדיבור נעצר, והמטופל מתקשה מסיבות שונות להמשיך ולשתף. קלפים טיפוליים מעגלי שיח מאפשרים גשר מעל המשוכות הללו, גשר להמשך השיח והדיבור. הציורים הבוגרים המופיעים בקלפים, מאפשרים לקהל הבוגר (בני נוער ומבוגרים) להתחבר אל העבודה באמצעות הקלפים. רבים מהמתנסים בערכה, מדווחים שהציורים היו עבורם כמו מגנט ומאגר אסוציאטיבי עשיר נפתח בזכותם.

השימוש בקלפים יסייע לכם המטפלים להעמיק את הקשר עם המטופל, לגוון את דרכי השיח ולפתוח ערוצי תקשורת נוספים. דווקא באירועי משבר וטראומה, כשמתקשים להתחיל ולדבר קלפי מעגלי שיח משמשים כמקום טוב להתחיל ממנו. השפה המטפורית של הציור מאפשרת כמעט באופן מיידי להעלות תכנים לא מודעים ולדבר באופן ישיר וכנה.

Card21

מה כוללת ערכת הקלפים הטיפוליים מעגלי שיח?

  • 69 קלפים מעוצבים בציורי שמן עשירים ממיטב האומניות בארץ
  • מסרים טיפוליים שמטרתם להעשיר ולהרחיב את השיח הרגשי
  • 10 קלפי צבע לעבודה אסוציאטיבית
  • 200 שאלות העשרה להעמקת הדיאלוג הטיפולי
  • חוברת הדרכה מפורטת עם מבחר מודלים לעבודה טיפולית
  • סדרת סרטוני הדרכה באורך של שלוש שעות לעבודה עם הקלפים

לרוכשים בחנויות – 249 ש"ח

Card15

"היי מיכל,
אתמול במהלך הפגישה הרביעית במסגרת תהליך של הדרכת הורים , בחרתי להיעזר בערכת הקלפים 'מעגלי שיח' וזה היה נהדר!! הקלפים פשוט היו עוקפי המחסומים וההגנות .הקלפים עזרו לאמא שבהדרכה לפתוח ולדבר לראשונה על קושי מאד מהותי. הם הציפו תכנים שהיו מכוסים ומרופדים עד כה בדיבור מובנה ובהרבה הגנות והפכו לדיבור רגשי – ומכאן זאת היתה חגיגה של תובנות חדשות ומאד משמעותיות. תודה רבה!!!" – רבקה (ריקי) אמסל, פסיכולוגית ומאמנת אישית

לרוכשים בחנויות – 249 ש"ח

מבצע מיוחד באתר: 198 ש"ח בלבד, כולל משלוח + 3 שעות סדנא אינטרנטית


לקבלת פרטים נוספים על ערכת קלפי טיפוליים – מעגלי שיח, אני מזמינה אותך ליצור עמי קשר בטלפון : 7733220 – 03 או למלא את טופס יצירת הקשר באתר וצוות המרכז יחזור אליך בהקדם האפשרי.