שלב א' – פענוח ציורי ילדים (1)
מגוון מודלים להבנת התפקוד הנוכחי
של הילד מבחינה רגשית, קוגניטיבית,
חברתית ומשפחתית. כלים ושיטות לאבחון
ציורי ילדים, בני נוער ומבוגרים כולל איתור מצוקות, מוכנות לכיתה א', ADHD, דימוי גוף והשמנה, התמודדות עם גירושין ועוד.

שלב ב' – פענוח ציורי ילדים רב מערכתי (2)
ומיומנויות בכתיבת חוות דעת
העמקה והתמקצעות בהבנת הסיבות לקשיי
הילד בתחומים הרגשי, החברתי והקוגניטיבי.
עבודה בשילוב תיאוריות פסיכולוגיות של הגיל הרך, מיומנויות בכתיבת חוות דעת מקצועית, מודלים חדשים לפענוח ציורי ילדים ומבוגרים.

שלב ג' – פענוח ציורי ילדים (3) והכשרה בהדרכת הורים יצירתית
מודל "מצפן" למציאת פתרונות מתוך הציורים
לקשיים של הילד. טכניקות עבודה בשילוב תיאוריות פסיכולוגיות מתקדמות ביחסי הורים וילדים. מודל מובנה של 12 פגישות לעבודה עם משפחה כולל הדרכה צמודה בכיתה.

שלב ד' – פענוח ציורי ילדים (4) והכשרה מתקדמת בהדרכת הורים יצירתית
שיטות מתקדמות לשילוב פענוח ציורי ילדים בהדרכת הורים, סל פתרונות עשיר+ שבע גישות להדרכת הורים. מודלים חדשניים בציור עבור ההורים. מודל מובנה של 35 פגישות לעבודה עם משפחה כולל הדרכה צמודה.


תלמידות מספרות
מידע על תכנית הלימודים

קורסי מרץ 2017 מלאים. החלה ההרשמה לקורסי אוקטובר 2017

קורס פענוח ציורי ילדים (שלב א') הינו חלק מלימודי תעודה במרכז הישראלי לפענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית בהנהלת מיכל וימר, תרפיסטית בהבעה ויצירה. בסיומו של שלב א' קיים מסלול המשך של שלושה סמסטרים נוספים ובו מתבצעת הכשרה מתקדמת בפענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית. המבנה הייחודי של הקורס מאפשר למשתתפים בו להתמקד בציורי ילדים ו/או ציורי בני נוער ומבוגרים. הקורס מועבר בשיטה חווייתית ומשלב מדי שיעור התנסות אישית בפענוח ציורים, מצגת רחבה של ציורי ילדים ולימוד  כלים חדשניים לאבחון ציורים בכל הגילאים. כל זאת, במטרה לצייד כל אחד ואחת מהתלמידים שלנו במגוון רחב של כלים לעבודה בהמשך. במהלך הקורס מקבלים התלמידים חניכה אישית ממוקדת. 

מסלול  אחה"צ

התחלה: 06.03.18

בשעה: 16:00

מיקום: תל אביב

 

0
מקומות פנויים

מה לומדים בשלב א'?
♦ מודלים חדשניים להבנת ציורים החל משלב השרבוט ואילך
♦ משמעותם של הצבעים בציורי ילדים ומבוגרים כולל שיטות אבחון מקוריות
♦ איתור כישרונות ואינטליגנציה בציורי ילדים
♦ משמעות איברי הגוף – קשרי גוף נפש כולל היבטים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים
♦ ציורי משפחה וקבוצה בקרב אוכלוסיות רגילות ואוכלוסיות מיוחדות
♦ איתור פחדים ומצוקות בציורים של ילדים כולל בגיל ההתבגרות
♦ משמעותם של ציורי עץ וציורי בית בקרב ילדים ובני נוער.
♦ קשיי קשב וריכוז, בשלות לכיתה א ולקויות למידה דרך ציורים
♦ מקובלות ודחייה חברתית+שימוש בציורים ככלי העצמה

מסלול  בוקר

התחלה: 08.03.2018

בשעה: 10:00

מיקום: תל אביב

 

0
מקומות פנויים

הקורס מועבר בשיטה ייחודית וחווייתית וישלב מדי שיעור התנסות אישית בפענוח ציורים, מצגת רחבה של ציורי ילדים ,ולימוד  כלים פרקטיים לאבחון ציורים בכל הגילאים. כל זאת, במטרה לצייד כל אחד ואחת מתלמידי הקורס שלנו במגוון רחב של כלים לעבודה בהמשך.

במהלך הקורס מקבלים התלמידים חניכה אישית ממוקדת, כל המפגשים והחניכה האישית מועברים ע"י מיכל וימר. התכנים בקורס אינם חופפים למידע בספר :

"המדריך השלם לפענוח ציורי ילדים", שיוענק במתנה עם ההרשמה

הלימודים מוכרים לגמול רשות מטעם משרד החינוך |  החזר כספי חלקי מטעם קרנות ההשתלמות הלימודים במרכז מוכרים גם לפורשי משרד הביטחון ובידינו מספר ספק מעודכן.

היקף המסלול המלא הינו 265 שעות אקדמיות (לא כולל שעות פרקטיקום). משך המסלול המלא – שלבים א', ב' ג' וד' – שנתיים מלאות שבמהלכן ילמדו כלים לשכלול יכולות בפענוח ציורי ילדים ופתרונות בעבודה יצירתית עם הורים.

** למצטיינים תינתן האפשרות להצטרף לצוות המרכז.


10 סיבות טובות ללמוד במרכז הישראלי לפענוח ציורי ילדים

במרכז הישראלי לפענוח ציורי ילדים תאפשרו לעצמכם הסמכה במסלול לימודי תעודה בנושא פענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית. המרכז ממשיך להוות בית להכשרה והשתלמויות עבור הבוגרות והבוגרים שלו. במסגרת שלבי הלימוד המתקדמים, נדריך אותך בצורה פרטנית על מקרים מהשטח, וכל תלמיד יעשיר את ארגז הכלים שלו עם מודלים חדשים שיאפשרו עבודה יעילה עם משפחות להבנת מצבו הרגשי של הילד. קורס פענוח ציורי ילדים הוא תחילתו של המסע שלך בעולמם הרגשי של ילדים. המטרה היא לאפשר לך להתבונן על ציורי ילדים בכל נושא, גיל, צבע וצורה ולהבין את המשמעויות שניתן להפיק מהם על עולמם הפנימי של ילדים. יחד עם זאת, כדי להצליח לפענח ציורי ילדים ברמה גבוהה ומדויקת חשוב לשים לב לכמה נקודות:


  • תכני הקורס – היקף הנושאים הנלמדים הקורס שלנו מקיף קשת רחבה של נושאים – החל בקשב וריכוז ויחסי אחים, דרך תפקוד בגן ובבית הספר ועד למקרים מורכבים שמגיעים לבתי משפט. מדי שיעור נתבונן בעשרות דוגמאות מהאוסף הפרטי של המרכז  – ציורים מקוריים של ילדים מטווח רחב של גילאים שמבטאים באופן ייחודי את מגוון הנושאים הנלמדים.
  • חניכה וסטאז' – לימוד פרטי ושיפור היכולות הקורס כולל חניכה אישית ותרגול על אוסף הציורים הפרטי שלנו. תהיה לך הזדמנות ללמוד על עצמך ובמידת הצורך לקבל מענה על שאלות הקשורות לילדך הפרטי.
  • אופי הלימוד – פענוח ציורי ילדים זו שפה. השיטה שלנו מורכבת מסדנאות תרגול חווייתיות: בזוגות, בקבוצות קטנות ובאופן יחידני. כמות התרגול המוצעת לכם בקורס נרחבת ביותר, כי זוהי הדרך היעילה ביותר לרכישת המיומנות בפענוח ציורי ילדים. יש מי שלומד טוב בקבוצה ויש מי שזקוק לתרגול פרטני. בקורס תוכלו ליהנות משתי האפשרויות.
  • איכות ההדרכה – היכרות אקדמית וניסיון בשטח קורס פענוח ציורי ילדים מועבר באופן אישי ע"י מיכל וימר, תרפיסטית בהבעה ויצירה ומומחית בפענוח ציורי ילדים, בעלת ניסיון של למעלה מ 15 שנים בתחום. בשנים האחרונות העבירה בהצלחה עשרות קורסים ומאות בוגרים וזאת לצד ייעוצים אישיים למשפחות הפונות באופן קבוע בנושאים מגוונים.
  • איכות הדוגמאות – המקצועיות שלך בעתיד תלויה בציורים שתראו בקורס. אנו מבטיחים להציג בפנייך דוגמאות נדירות, מגוונות, מגילאים שונים ומכל רחבי העולם.  

 

 

  • התנסות אישית – למידה אישית היא למידה חווייתית בכל אחד מהמודלים הנלמדים בקורס – בין אם מודלים קלאסיים כמו ציורי עץ, ובין אם מודלים שפותחו במיוחד במרכז שלנו כמו אבחון באמצעות צבעים – נשב יחד במעגל ונבין כיצד ניתן לפתור בעיות נפוצות בחיי ילדים בדרכים חדשות, באמצעות ההתבוננות בציורים.
  • רקע אקדמאי – פענוח ציורי ילדים אינו מבוסס על אינטואיציה אלא על שיטות מסודרות. הלמידה בקורס מושתתת על מאגר מחקרים אקדמי עדכני. לכך מצטרפים מחקרים שבוצעו באופן ייחודי ע"י מיכל וימר אשר כוללים למעלה מ 300 ילדים בכל מחקר. למרות שהלמידה היא ברמה אקדמית, היא נשארת חווייתית ומעניינת. כל מסקנות המחקרים מוצגות בדרך פשוטה, הגיונית ובגובה העיניים. 
  • קבוצת הלמידה – לימודים בקבוצה הם לימודים חווייתיים ומעשירים במיוחד. הרכב הקבוצה בקורס הוא הטרוגני, כך שלצד למידה מובנית מתקיימת הפריה הדדית של שאלות, הנובעות ממקורות היכרות מגוונים עם ילדים ומשפחות. כך, כל משתתף זוכה להעצים את יכולותיו ולשפר את המיומנות שלו בפענוח ציורי ילדים לאורך כל תקופת הקורס.
  • הכרה לגמול והחזרים כספיים – לימוד במקום איכותי ובהנחה. המרכז שלנו מוכר במסגרות שונות כמו משרד החינוך – הגף להשתלמויות לעובדי הוראה – ומשרד הביטחון. מעבר להחזר הכספי, לימודים כאלה ייחשבו לכם כיוקרתיים יותר וישפרו את הסיכוי שלכם להצליח ולהתקבל לעבודה בתחום. 
  • לימודי המשך והסמכה – אופק לימודי וכלים להדרכת הורים בשילוב פענוח ציורי ילדים.